Všichni slušní lidé začínali v tajných službách. Henry Kissinger popisuje svoje seznámení s Putinem a avizuje, že se vrátí. Bude sbližování USA a Ruska bude hlavní událostí roku 2017?


  1. Homepage
  2. Všichni slušní lidé začínali v tajných službách. Henry Kissinger popisuje svoje seznámení s Putinem a avizuje, že se vrátí. Bude sbližování USA a Ruska bude hlavní událostí roku 2017?
WASHINGTON, DC- SEPTEMBER 03:
Henry A. Kissinger, author of his new book World Order, photographed in his office in Washington, D.C. on September 03, 2014. 
 (Photo by Marvin Joseph/The Washington Post via Getty Images)

Henry Kissinger, legendární ministr zahraničí Spojených států, autor mnoha knih o diplomacii, které dodnes platí. Přestože je mu už 93, chystá návrat. S Vladimirem Putinem se zná řadu let, dlouho působí jako globální poradce a má zajímavé názory na oblast Krymu a Sýrii. Byl by dalším zajímavým článkem do Trumpovy mozaiky prohlubování spolupráce USA a Ruska. Někdo, kdo si uvědomuje globální zájmy mocností a dokáže se na ně dívat racionálnější optikou – vidět tato území spíš jako „most“ než nutně jako nárazníkovou zónu, kde je potřeba válčit řadu let. Jako třeba Krym, který se všichni snažili dostat na svou stranu a nerespektovali ani vnitřní rozdělení samotné Ukrajiny. Pro Trumpa a jeho zájmy může být Kissinger, autor zmírnění napětí v 70. letech, ideální. Chce totiž vybudovat dlouhodobou a vřelou spolupráci s Ruskem. Nenechte se mýlit, není to tak docela láska, je to logický kalkul. USA dávno ztratily pozici světového hegemona, a pokud se s Ruskem neudobří Trump, udělá to stále rychleji rostoucí Čína. Což si Trump dobře uvědomuje, a proto se vůči Číně neustále vymezuje. Kissinger se navíc již roky netají tím, že spolupráce USA a Ruska přinese globální stabilitu. „Je realista. Nejdůležitější je pro něj mezinárodní rovnováha, a tam není na demokracii nebo lidská práva místo,“ komentuje Kissingera ředitel holandského think-tanku. A co má Trump a Kissingger společného? Oba mají původ v Německu! Kissinger se narodil přímo v Bavorsku, Trumpův dědeček emigroval do USA z Porýní. Oba se také stali osobností roku časopisu Time – Trump letos, Kissinger v roce 1971.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!