Trumpův výběr nového šéfa FBI je „varovným výstřelem“ pro Jeffa Sessionse


  1. Homepage
  2. Trumpův výběr nového šéfa FBI je „varovným výstřelem“ pro Jeffa Sessionse
3-split

Muže, které ho si prezident Trump vybral na post nového šéfa FBI – bývalého vrchního úředníka ministerstva spravedlnosti s vazbami na guvernéra New Jersey Chrise Christieho – je prý „varovným výstřelem“ pro ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse. Trump svého kandidáta na post šéfa FBI Christophera Wraye, který nahradí vyhozeného ředitele FBI Jamese Comeye, odhalil brzkým ranním tweetem. Podle zdroje blízkého Bílému domu měla prezidentova volba vyslat vzkaz Sessionsovi, který nedávno nabídl svou rezignaci kvůli Trumpově zklamání nad tím, že se Sessions sám odvolal z vyšetřování údajného ruského vlivu na prezidentské volby.

„Kdyby se Trump chtěl Sessionse zbavit, jeho rezignaci by přijal,“ řekl zdroj. „Ale neumím si představit, že Sessionse těší, že by přítel Christieho mohl brzy řídit FBI.“ Sessions přesto nehrál při vetování Wraye hlavní roli, přestože přezkoumával také pověření jiných možných uchazečů. Wray má dlouholeté vazby s guvernérem New Jersey, který byl během listopadového čištění vyloučen z Trumpova přechodového týmu. Wray a Christie spolu pracovali na ministerstvu spravedlnosti pod tehdejším prezidentem Georgem W. Bushem a Christie říkal, že v průběhu vyšetřování podvodů s cennými papíry farmaceutické společnosti Bristol-Meyers Squibb spolupracovali „hodně“.

Christie dokonce později najal Wraye jako svého právníka během skandálu Bridgegate a minulý týden mu nabídl srdečné doporučení pro řízení FBI.

„Když jsem byl v absolutně nejnižším bodě svého profesního života, on byl ten, komu jsem zavolal. Nemyslím, že můžete dát lepší doporučení než toto, „řekl Christie po Trumpově oznámení.

Sessions listopadové čistky přežil a Christie byl z týmu vyloučen, přesto se oba muži veřejně střetli nad fiaskem kvůli vyhození poradce pro národní bezpečnost Mika Flynna. Ještě v dubnu Sessions trval na tom, že by ani přechodný tým, ani Bílý dům neměli být obviňováni z toho, že neodhalili Flynnovu práci zahraničního agenta pro tureckou vládu nebo peníze, které získal od ruské státní kabelové televize.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!