Trumpa čeká tvrdý oříšek: Bojuje za zachování pracovních míst, ty mu ale mizí pod rukama…za všechno můžou technologie! V ohrožení je 75 procent míst!!


  1. Homepage
  2. Trumpa čeká tvrdý oříšek: Bojuje za zachování pracovních míst, ty mu ale mizí pod rukama…za všechno můžou technologie! V ohrožení je 75 procent míst!!
114a6e29a2b49b50a68fd021d7f062a8

Donald Trump se snaží, kde může, aby zajistil práci pro co nejvíc Američanů. Práce, práce, práce je jedno ze zásadních hesel. Používá různé metody – firmám, které chtějí přesunout výrobu mimo USA, hrozí obrovským clem, hrozí také Číně, kde se toho vyrábí většina. S velkou pompou zachránil 1000 pracovních míst v továrně na klimatizační jednotky. Stálo ho to ale moře úsilí a všechno nasvědčuje tomu, že ani jeho zásahy do ekonomiky stačit nebudou. Svět se vyvíjí rychleji, než si umíme představit a technologie umí nahradit dřívější „specializace“. Samořiditelné taxíky pošlou většinu řidičů na úřady práce a další miliony řidičů kamionů budou hledat uplatnění poté, co automatické ovládání dorazí do kabin trucků. To je 3,5 milionu lidí! Nejnovějšího „job killera“ teď představil Amazon. Jde o plně automatizované obchody s potravinami, kde se všechno děje přes aplikaci v mobilu. Nejsou potřeba pokladní, doplňovači, úředníci. Tyto obchody mají potenciál vymazat plné tři čtvrtiny míst! Vše bude samozřejmě mnohem efektivnější, pro Trumpa to ale znamená budoucí bolehlav. Věděl o něm i jeho předchůdce Obama, který to ukazoval třeba na rozvoji bankomatů – na přepážku do banky už skoro nemusíte. A to bylo před pěti lety, dnes si i účet založíte online. A zatímco u nás se roky řešilo, kde bude mít Amazon umístěný sklad, v USA se řeší, kam s miliony lidí, pro které nebude uplatnění. Další pozice budou co nevidět následovat. Už jsme se nad tím zamýšleli, změní se zřejmě celková struktura společnosti. Chodit do práce bude výsada pro vyvolené, peníze přitom budou dostávat všichni. Zdaleka ne všichni ale budou potřeba a tyto lidi bude nutné nějak zabavit.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!