Trumpa čeká nelehký úkol…jak se distancovat a zároveň nepřijít o voliče? Teď začíná reálná politika


  1. Homepage
  2. Trumpa čeká nelehký úkol…jak se distancovat a zároveň nepřijít o voliče? Teď začíná reálná politika
Audience member Robin Roy reacts as U.S. Republican presidential candidate Donald Trump greets her at a campaign rally in Lowell, Massachusetts January 4, 2016.REUTERS/Brian Snyder - RTX211IK

V posledních dnech se objevilo několik kontroverzních případů, které samozřejmě využívají Trumpovi odpůrci. Generalizovat by ovšem byla chyba. Před pár dny jeho příznivci zuřivě hajlovali a zvolali Hail Trump, což zachytilo video z Washingtonu. Bylo to na setkání hnutí bílých nacionalistů, kteří se řadí k ultrapravici. Trump ale po svém zvolení řekl, že chce být prezidentem všech, i těch, co byli proti němu. Musí proto citlivě balancovat. Část jeho příznivců určitě čekala na to, až se zbaví nenáviděného Obamy. Paradoxně to byli demokrati, kdo podporovali otroctví a republikáni jim ho zatrhli. Republikánská strana totiž vznikla v polovině 19. století z iniciativy bojovníků proti otroctví a zastánců bezplatného osidlování. Nejnovější případ je z Kansasu, kde se roztleskávači Kansaské univerzity nechali vyfotit tak, až byli dočasně vyloučeni. Oblečeni ve svetrech s velkým „K“ jako Kansas stojí tři vedle sebe. Pro méně chápavé byla fotka na Snapchatu doplněna ještě textem Kkk go trump. Tedy podpora Ku-klux-klanu pro Trumpa. Při krátkém pohledu do historie členové Ku-klux-klanu nejen že vraždili, pronásledovali a jinak terorizovali černochy, ale právě také bílé republikány, kteří podporovali rovnoprávnost afroameričanů. Zkrátka, nedává to příliš smysl a jde spíš o velmi nešťastnou klukovinu (a jednu studentku, která fotila). Trumpa určitě čeká kontroverzních momentů mnohem víc, občas bude muset zaujmout taktiku „vlk se nažral a koza zůstala celá“. Tohle je jen předvoj.
 
snimek-obrazovky-2016-11-24-v-15-30-57

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!