Trump si vybere nového šéfa FBI. Proč musel James Comey jít?


  1. Homepage
  2. Trump si vybere nového šéfa FBI. Proč musel James Comey jít?
jamescomey

 

„FBI je jednou z nejoblíbenějších a respektovaných institucí našeho národa a dnešek znamená nový začátek pro náš  korunovační klenot na vymáhání práva,“ uvedl Trump ve svém prohlášení.

Tím je řečeno téměř vše, FBI prostřednictvím svého ředitele Comeyho totiž až příliš vstoupila do politiky. Stačí jen vzpomenout předvolební kampaň, kdy se tajný server Hillary vyšetřoval, pak nevyšetřoval a těsně před volbami opět vyšetřoval. Comey rozehrál příliš vysokou hru. Svým vlastním výkladem spravedlnosti, který ukazoval až příliš okatě, si dělal nepřátele jak mezi republikány, tak mezi demokraty. Zároveň byl příliš přesvědčený svou velikostí a důležitostí, než aby skončil. Prezident Trump tedy udělal naprosto správné rozhodnutí. A teď bude vybírat nového šéfa, na celých deset let. Někoho loajálního, kdo nebude s informacemi, které operativou svých agentů získá, nakládat tak, jako odvolaný Comey.

Comey byl totiž u moci příliš dlouho, líbilo se mu hrát politiku, zatímco ale zároveň trval na tom, že je nad to všechno povznesený. Držel tajemství…dokud sloužilo jeho účelům. Možná už se Comey viděl stejně jako předchůdce, Edgar J. Hoover, který přežil ve funkci pět prezidentů. Všichni se ho natolik báli, že nakonec zemřel ve funkci. A to navzdory tomu, že ho Harry Truman obvinil z vedení policejního státu a vydírání. Ale všichni se ho Hooverovi báli, a tak zemřel v kanceláři.

Díky Trumpovi Comeyho podobný luxus, který nemá v americké demokracii místo, nečeká. Jsme zvědaví, kdo jej nahradí.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!