Trump k zákazu: říkejte si tomu, jak chcete, jde o naši bezpečnost!


  1. Homepage
  2. Trump k zákazu: říkejte si tomu, jak chcete, jde o naši bezpečnost!
Demonstrators shut down the traffic loops at LAX International Airport and yell slogans during a protest against the travel ban imposed by U.S. President Donald Trump's executive order, at Los Angeles International Airport in Los Angeles, California, U.S., January 29, 2017. REUTERS/Ted Soqui

Exekutivní příkaz o zákazu vstupu obyvatel některých muslimských zemí – Sýrie, Libye, Írán, Irák a další – , který prezident Trump podepsal, většina lidí přivítala. Ne všichni s tím ale souhlasili a vydali se do ulic. Taxikáři na protest nechtěli vozit lidi z letiště do New Yorku, dočasná ministryně spravedlnosti měla k výnosu výhrady, a proto ve funkci skončila. Prezident Trump si za rozhodnutím stojí a vidí to úplně jasně. Na twitteru vzkázal: „Každý se dohaduje, jestli to je nebo není ZÁKAZ. Říkejte tomu, jak chcete, je to kvůli tomu udržet špatné lidi (se špatnými úmysly) mimo tuto zemi!“ Zkrátka, bezpečnost bolí, ale mnohem mnohem méně, než výbuchy na ulicích nebo stadionech! A pokud dosavadní zavádění šmírovacích praktik nedokáže 100% odfiltrovat nebezpečné lidi, musel prezident Trump přijít s takto striktním zákazem. Naplňuje ale jen hesla z kampaně. Máme se tomu divit? Nebo už jsme si tolik zvykli, že kampaně bývají plné vylhaných proslovů a flaešných obvinění, a po jejich skončení už po nich nevoláme? Pokud bychom viděli reklamu „sleva 50 %“ a v obchodě zjistili, že sleva není, také nemávneme rukou se slovy „no vždyť to tak je vždycky…“. Ne, naštvalo by nás to. U politiků jsme ale přistoupili na jejich hru v tom, že sliby rychle přebijí nové skandály. A najednou je tady Donald Trump, který sliby plní! A všichni na něj koukají, jako by spadl z višně. Je to ale mnohem víc problém společnosti než Donalda Trumpa. Stejně jako politická korektnost, která je jen dalším nálepkováním lidí a věcí, které nechceme říkat nahlas. Pravdu ale slova zakrýt nedokážou.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!