Trump dál útočí na Čínu!! Z toho v Pekingu nebudou mít radost…


  1. Homepage
  2. Trump dál útočí na Čínu!! Z toho v Pekingu nebudou mít radost…
china-hearts-trump

Donald Trump si půdu pro budoucí jednání s Čínou kypří opravdu pečlivě! Po telefonátu s taiwanskou prezidentkou, což už Čína vyhodnotila velmi negaivně a téměř jako vměšování do územní celistvosti země (kterou USA respektuje od roku 1979), se teď na svém Twitteru vyjádřil dost nevybíravě i k dalším čínským záležitostem. Řečnická otázka zní: 
 
„Ptala se nás Čína, jestli je OK devalvovat jejich měnu (což naše firmy dělá obtížně konkurenceschopné), uvalit velké clo na naše výrobky jdoucí do jejich země (USA to nedělá) nebo postavit obří vojenský komplex uprostřed Jihočínského moře? Nemyslím si!“ 
 
Trump se s diplomacií opravdu nemaže, oficiálně sice ještě v úřadu není, ale už je titulován zvoleným prezidentem. Jeho výroky proto mají velkou váhu a zároveň je nemusí s nikým konzultovat. Je to ale zřejmě jediná cesta, jak rozhýbat zamrzlé diplomatické oťukávání a naznačování, které nikam nevede. Už během kampaně se nechal slyšet, že USA mají v Čínou negativní roční bilanci 800 miliard dolarů! To je tedy ohromný problém a Trump teď jen následně ukázal na to, kde je zakopaný pes. Na diplomatech už bude, aby připravili memoranda.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!