Svobodné fórum: Ukradené e-maily: Hillary v projevu hájila volný trh!


  1. Homepage
  2. Svobodné fórum: Ukradené e-maily: Hillary v projevu hájila volný trh!
d1204bb86ab61456206488-email-marketing1

Komentujeme pro vás:

Vyplývá to z informací z e-mailů šéfa její kampaně. Ty zveřejnil server WikiLeaks a pochází z let 2013 – 2015. Hillary Clintonová ve svých soukromých projevech k bankéřům před pár lety hájila „volný obchod a otevřené hranice“. Přesně to, co Trump nyní masivně kritizuje. V první debatě to zaznělo z jeho úst několikrát – NAFTA (Severoamerická dohoda o volném obchodu) je nejhorší dohoda ever. Nebo dohoda s Čínou, na které ale vydělává jen Čína. Tu uzavřel Bill Clinton. Sokromými projevy si Hillary podle agentury AP vydělala přes 26 milionu dolarů (600 milionů korun). To už kritizoval Trump, stejně jako nadaci Clintonových, která inkasuje různé částky od problematických zemí, jako Saúdská Arábie. Nebo  zemí, které měly s USA problém ohledně bankovnictví, což bylo Švýcarsko v momentě, kdy nové dohody nebyly tak přísné. Peníze za projevy vypadají spíš jako chytře vymyšlená pračka na úplatky…
 Původní článek

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová ve svých soukromých projevech k bankéřům před několika lety hájila „volný obchod a otevřené hranice“. Vyplývá to z informací uniklých z e-mailů šéfa její kampaně Johna Podesty, které zveřejnil server WikiLeaks a které obsahovaly úryvky jejích řečí z let 2013 až 2015. V předvolebním klání s Donaldem Trumpem kritizujícím mezinárodní obchodní dohody Clintonová od prosazování volného obchodu upustila a zveřejnění projevů pro ni může podle amerických médií představovat problém.

V jednom z projevů, jejichž autentičnost tým Clintonové odmítl potvrdit či vyvrátit, řekla v roce 2013 bankéřům z jedné brazilské banky, že jejím snem je „společný trh na celé (západní) polokouli, s volným obchodem a otevřenými hranicemi“. V další z řečí, tentokrát k zástupcům banky Goldman Sachs, zase poznamenala, že pro prezidentské kandidáty je v kampani nezbytná finanční podpora velkých společností z Wall Street.

Právě její údajné propojení s bankovním světem v průběhu jarních demokratických primárek kritizoval sok Clintonové Bernie Sanders, který nyní Clintonovou proti Trumpovi podporuje. Toto odhalení by podle některých médií mohlo odradit část Sandersových stoupenců, mezi nimiž jsou zvláště mladí lidé, od rozhodnutí podpořit ve volbách neoblíbenou kandidátku.

Její soukromé projevy, jimiž si podle agentury AP vydělala nejméně 26,1 milionu dolarů (630 milionů korun), se mohou stát terčem i pro Trumpa, který již v první televizní debatě nařkl Clintonovou z vytrvalého podporování obchodních dohod jako je transpacifická TPP, které jsou u voličů spíše v nemilosti. Bývalá ministryně zahraničí se ke své dřívější podpoře těchto dohod přiznává jen velmi nerada.

„Není těžké pochopit, proč tak tvrdě bojovala o utajení přepisů těch projevů k bankám z Wall Street, které jí tajně platí miliony dolarů,“ naznačil šéf Republikánské strany Reince Priebus, jakým směrem by Trump mohl namířit svou kritiku v nedělní druhé prezidentské debatě.

Únik Podestových e-mailů je dalším z útoků na demokratickou prezidentskou kampaň, za níž podle pátečního obvinění amerických úřadů stojí Rusko. „Nebudeme potvrzovat autentičnost ukradených dokumentů zveřejněných Julianem Assangem, který se nijak netajil touhou poškodit Hillary Clintonovou,“ řekl podle webu Politico.com mluvčí Clintonové Glen Caplin v narážce na postoje šéfa WikiLeaks.

www.svobodneforum.cz

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!