Sputnik: CNN prý odhalila Trumpovu „tajnou zbraň“. Její nepoužití by byl ryzí amatérismus!


  1. Homepage
  2. Sputnik: CNN prý odhalila Trumpovu „tajnou zbraň“. Její nepoužití by byl ryzí amatérismus!
image3forwebsitew

 Komentujeme pro vás:

Podle zjštění měl Trump zaplatit kolem 5 milionů dolarů londýnské firmě, která se specializuje na vypracování psychologického profilu. Ta potom různými průzkumy zjišťovala, kdo na co jak reaguje a podle toho měl Trump cílit reklamu. Je to ale naprosto běžný postup, je vidět že Trump je obchodník a takové věci není možné podcenit. Zvlášť když proti vám stojí celá současná americká vláda. Bylo by naopak velmi amatérské střílet na slepo. To může jen Clintonová, protože jí chodí peníze ze Saúdské Arábie nebo Kataru, má proto téměř neomezený rozpočet. I tak to ale nestačí na jasné vítězství, výsledky jsou velmi vyrovnané a třeba na Floridě Trump jasně vede. Londýnská firma není ani zárukou vítězství, protože podobné služby zpracovala pro Teda Cruze, který ale v primárkách vypadl a nakonec Trumpa podpořil. 

Původní článek

 

Jde o londýnskou společnost Cambridge Analytica, která, podle CNN, dostala od Trumpa přes pět milionů dolarů za účelem přesvědčení voličů, aby za něj hlasovali v prezidentských volbách. Analytici shromažďují informace o potenciálních voličích a pak adaptují politickou reklamu na získaný psychologický portrét.

Tyto informace získává Cambridge Analytica ze sociálních sítí: nabízí uživatelům ty či jiné testy, jež na pohled vypadají jako prosté zjištění zvláštností osobnosti.

„Pak to porovnávají s hlasováním člověka v předcházejících volbách, berou do úvahy dokonce jeho oblíbené obchody a televizní pořady,“ praví se v článku. CNN neuvádí příklady natočené pro Trumpa reklamy. Ale dostala od Cambridge Analytica vzorky, jež byly natočené dříve pro texaského senátora Teda Kruze, který již byl z prezidentských závodů vyřazen. Pro Kruze vyčlenila společnost 160 typů voličů, jako například „stoický tradicionalista“ a „uvolněný lídr.“ Podle toho byly pro každou skupinu vytvořeny různé varianty dopisů a internetové reklamy. Tradicionalistům navrhli „zachovat klid a volit Kruze,“ kdežto „lídrům“ slíbili, že „lepší časy je teprve čekají.“  www.cz.sputniknews.com

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!