Šokující VIDEO: Tady je vidět síla médií! Vandal krumpáčem rozmlátil Trumpovu hvězdu na chodníku slávy!!


  1. Homepage
  2. Šokující VIDEO: Tady je vidět síla médií! Vandal krumpáčem rozmlátil Trumpovu hvězdu na chodníku slávy!!
trump-star-being-fixed-2

Komentujeme pro vás:

Volby se blíží, lidé jsou stále nervóznější. Co se ale stalo v Hollywoodu, nad tím zůstává rozum stát! Kolem 6 ráno tam muž převlečený za stavbaře zničil hvězdu Donalda Trumpa na známém Chodníku slávy! Hvězd je tam asi 2500, cíleně ted zlikvidoval tu Trumpovu. A důvod? Údajně ji chtěl dát do aukce a výtěžek použít na podporu žen, které měl Trump obtěžovat! Ten přitom tyto ženy ani nikdy neviděl, těžko by je mohl obtěžovat…je ale vidět, jak pravidelná mediální masáž dokáže některým lidem doslova vymýt mozky.

 Původní článek

 

Donald Trump’s star took a beating Wednesday morning — literally.

The reality TV host’s Hollywood Walk of Fame star was destroyed by a vandal rendering the fixture completely unreadable, according to Deadline Hollywood.

The vandal was dressed in a city construction worker, taking his sledgehammer to the five-point brass star at approximately 5:45 am.

The man reportedly said he wanted to remove the souvenir so that it could be auctioned off, with the proceeds set to go toward helping the women who have come forward in recent weeks to accuse Trump of sexual assault.

The allegations all came out after a 2005 recording surfaced of Trump claiming that his “star” status allows him to grope and kiss women whenever he wants.

While this is the first time a star has been completely defaced, Trump’s has been vandalized at least twice since he announced his presidential run a year and a half ago.

Trump’s star is one of more than 2,500 that line Hollywood Boulevard in Los Angeles.

www.nypost.com

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!