Smažte si aplikaci Uber! Protestující proti Trumpovi hledají formy ekonomické msty…


  1. Homepage
  2. Smažte si aplikaci Uber! Protestující proti Trumpovi hledají formy ekonomické msty…
FILE - In this July 10, 2012 file photo, Uber CEO and co-founder Travis Kalanick arrives at the Allen & Company Sun Valley Conference in Sun Valley, Idaho. In the midst of a controversy involving a top executive who reportedly suggested paying $1 million to dig up dirt on a journalist critical of the company, Kalanick on Wednesday, Nov. 19, 2014 gave a speech to current and potential investors at a Goldman Sachs technology conference in Las Vegas.  (AP Photo/Paul Sakluma, File)

S Donaldem Trumpem píšeme úplně novou kapitolu. Staromilci se tomu brání zuby nehty, kromě různých protestů po městech USA hledají další cesty,  jak Trumpovi nebo jeho podporovatelům uškodit. A nová kapitola se píše i v tom, jak budou vypadat nové protesty. Budou mít ekonomickou formu…zatím poslední, kdo to zakusil, je společnost UBER, jejíž CEO je zároveň jedním z Trumpových poradců. Aliance newyorkských taxikářů, kterým asi UBER příliš nevoní od začátku, se rozhodla zapojit do protestů proti Trumpovi a jeho zákazu vstupu muslimů tím, že vyzvala taxikáře, aby nevyzvedávali lidi z letiště JFK. Protože sdružuje 19.000 taxikářů, byl z toho docela zmatek. Toho samozřejmě využil UBER, který se do protestu nezapojil a lidi vozil. Zhrzení protestující teď volají po tom, aby lidi aplikaci na UBER ze svých telefonů samazli a službu nevyžívali. „Jeden z nejsilnějších způsobů jak být slyšet je přes naše dolary. Musíme být opatrní  na to, kde utrácíme naše peníze. Lidi z Uberu se dívají. Poškodí je to a budou toho litovat,“ říká spoluzakladatelka „House of Yes“ Burkeová, která Uberem vozila svoje umělce. Do protestů se zapojilo i metro, které lidi vozí z letiště do New Yorku, po zásahu guvernéra ale bylo asi po hodině obnoveno. Jak je vidět, zhrzenci hledají všechny možné cesty jak nerespektovat volby. Volají po demokracii, ale jen takové, která se jim líbí. Teď se snaží zatlačit na Trumpovy podporovatele tím, že nebudou využívat služeb a výrobků firem, které jsou s Trumpem nějak spojeny. Je samozřejmě otázka, kolik v 300milionových USA znamená pár tisíc lidí v ulicích a jak to může firmy ovlivnit nebo je to jen další z mediálních gest, které nebude mít větší dopad. Protestující jsou ale jako malé děti s rozšlapanými bábovičkami a hledají důmyslnější způsoby, jak být slyšet a vidět. Neuvědomují si, že mlčící většinu to také jednou přestane bavit – a začnou svého prezidenta bránit.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!