Senátor Schumer: Trump by neměl omezovat financování boje proti terorismu


  1. Homepage
  2. Senátor Schumer: Trump by neměl omezovat financování boje proti terorismu
schumer

Poslední teroristický útok v Londýně by měl prezidenta Trumpa přesvědčit, aby zastavil navrhované škrty ve financování protiteroristických opatření v New Yorku a dalších amerických městech, řekl demokrartický senátor za stát New York Chuck Schumer.

„Nechápu, proč navrhli, aby se v rozpočtu vyčleňovaly protiteroristické prostředky, ale pevně doufám, že ten hrozný incident, ke kterému došlo minulou noc (v Londýně) a v posledních měsících v Evropě, přiměje prezidenta, aby změnil své rozhodnutí,“ řekl Schumer novinářům, s odkazem na plán snížit financování newyorské policie a FBI o 25 procent na výcvik, bezpečnost a zpravodajství proti terorismu.

Trumpův návrh rozpočtu by podle senátora snížil financování proti terorismu jen v New Yorku o 150 milionů dolarů. „Není to náhoda, že – díky Bohu, klepu na dřevo – že jsme od těch hrozných dnů 11. září neměli v New Yorku žádný úspěšný teroristický útok,“ uvedl Schumer, a poděkoval mužům a ženám z FBI, CIA, NSA a policejních oddělení v New Yorku za to, že dalším útokům předcházejí.

Schumer vznesl podobné námitky proti snížení rozpočtu už loni, když prezident Obama navrhl omezit program, známý jako Iniciativa pro bezpečnost městské oblasti. Schumer zároveň vyjádřil soustrast londýnskému lidu a obětem sobotního útoku a jejich rodinám.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!