Republikánský senátor: Comeyho svědectví přivede vyšetřování k závěru


  1. Homepage
  2. Republikánský senátor: Comeyho svědectví přivede vyšetřování k závěru
comey

Republikánský senátor z Missouri Roy Blunt o víkendu řekl, že chce, aby odvolaný ředitel FBI James Comey už tento týden svědčil před kongresem o vyšetřování údajného ruského vlivu na volby, „aby to uzavřel“. Blunt je členem Výboru pro zpravodajství Senátu, který ve čtvrtek pojednává právě o této věci, která by měla zahrnovat i otázky, zda prezident Trump tlačil na Comeyho v pokračujícím vyšetřování FBI o Rusku.

Od Comeyho se očekává, že dosvědčí, že ho Trump v jednom z rozhovorů požádal, aby odvolal vyšetřování ex-poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna, vyhozeného za to, že tajil rozhovory s ruským velvyslancem. „Dřív nebo později zjistíme, jak to bylo a přineseme závěr,“ řekl Blunt Fox News v neděli. „V určitém okamžiku uslyšíme prezidentovu stranu, ale upřímně si myslím, že musíme slyšet stranu pana Comeye a přijít na to, jaké další otázky musíme položit.“

Blunt podpořil Trumpovu prezidentskou kampaň v roce 2016, uprostřed své obtížné nabídky na znovuzvolení v tzv. swing-state, v Missouri. Pomáhal také vést Trumpovy zahajovací akce na Capitol Hill.

Virgínský senátor Mark Warner, vrchní demokrat ve Výboru pro zpravodajství, v neděli poznamenal, že Trump by pravděpodobně stál na „nejistém právním základě“, kdyby se snažil udržet Comeyho od toho, aby svědčil – zejména proto, že ho Trump vyhodil a údajně ho před ruskými hosty nazval „osobou bez normálního vnímání reality“.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!