První zahraniční cesta prezidenta Trumpa povede…do Belgie!


  1. Homepage
  2. První zahraniční cesta prezidenta Trumpa povede…do Belgie!
President Donald Trump gives a thumbs-up as he arrives on Air Force One, Thursday, Jan. 26, 2017, at the Philadelphia International Airport in Philadelphia, before speaking at the Republican Congressional retreat. (AP Photo/Matt Slocum)

Bílý dům ohlásil první zahraniční cestu nového prezidenta. Odehraje se 25. května a Donald Trump zamíří do Bruselu na setkání představitelů členských států NATO. Dá se očekávat velmi bouřlivá debata, Trump se nechal několikrát slyšet, že ostatní státy platí na obranu málo a všechno táhnou USA. Ty se na zbrojních výdajích podílí téměř ze tří čtvrtin a Trump si nenechal ujít žádnou příležitost, aby tento fakt zdůraznil. Naposledy po setkání s kancléřkou Angelou Merkelovou tweetnul, že Německo dluží Severoatlantické alianci ohromné množství peněz a Spojené státy musejí být za silnou a velmi drahou obranu, kterou Německu poskytují, placeny víc. Lobbovat zřejmě budou baltské státy, které mají obavy z Ruska, je ale otázka, jak se na to bude Donald Trump tvářit, protože nesouhlasí se starým škatulkováním a Vladimira Putina nevnímá apriori jako nepřítele. Ukáže se, zda pořád platí pořekadlo, že USA jsou jako zeď, na kterou v době míru sprejujeme a pliveme, ale běžíme se za ni schovat při prvním větším nebezpečí…

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!