Povolební analýza: Hillary je v podstatě prezidentkou Kalifornie…


  1. Homepage
  2. Povolební analýza: Hillary je v podstatě prezidentkou Kalifornie…
la-na-hillary-clinton-in-california-20160416-p-003

Demokrati se pořád ohání, kromě ruského podílu na Trumpově vítězství, také tím, že Hillary zvítězila v celkovém počtu odevzdaných hlasů. Pojďme se na to tedy blíže podívat:
 
Donald Trump vyhrál na počty hlasů v 31 státech, Hillary v 19 a Wahingtonu DC. 62 % ku jejím 38 %. A jdeme dál: Trump vedl ve všech hlasováních vyjma Kalifornie. Tady získala Hillary 5,860,714, Trump 3,151,821 hlasů. Tedy 61,6 % ku 31,1 %. Podle mediálních poskoků zvítězila Hillary v celkovém přepočtu hlasů. Jenže – odečtete oběma kandidátům kalifornský zisk z celkového počtu a máme tady najednou docela jiná čísla. Hillary potom má necelých 55 milionů a Trump přes 57 milionů! Takže, celkově, Hillary byla zvolena prezidentkou Kalifornie a Trump prezidentem všech ostatních států, a to velmi výrazně. A na tomto příkladu se dobře ilustruje moudrost toho, jak byla nepřímá volba voliteli vymyšlena a navržena, aby žádný stát nemohl jen populací přepsat hlas ostatních. Strana demokratů je v troskách, a není divu. Po inauguraci budou republikáni mít:
 
1) Prezidenta
2) Většinu ve Sněmovně reprezentantů
3) Většinu v Senátu
4) Skoro dvě třetiny guvernérů
5) Úplnou kontrolu nad parlamenty dvou třetin států
6) A v blízké budoucnosti, republikáni ovládnou většinu v Nejvyšším soudu
 
Tohle všechno dohromady se v americké historii dosud nestalo. A zamyslete se, proč teď. Obama a demokrati byli u moci posledních 8 let a kam to vůli Američanů dovedlo! Demokrati proto rozhodně nemůžou chtít změnit volební systém, jak to tlačí prostřednictvím spřátelených médií. Sebereflexe jim zatím chybí…

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!