Politico: Exstarosta Giuliani: Trump by mi nelhal, věřím mu! Za 30 let nikdy ženy neobtěžoval!


  1. Homepage
  2. Politico: Exstarosta Giuliani: Trump by mi nelhal, věřím mu! Za 30 let nikdy ženy neobtěžoval!
9_6_2016_ap-162010779222388201_c0-108-2598-1622_s885x516

Komentujeme pro vás:

Newyorský bývalý starosta Rudy Giuliani naznačil, že jsou obvinění vymyšlená. Zná Trumpa 30 let, je to jeho přítel, a nikdy ho neviděl se k ženám chovat nepřístojně. Stejně tak prohlásil, že letěl mnohokrát první třídou a to, co připisují Trumpovi, tam nikdy nezahlédl. „Čtvrt hodiny osahávání v první třídě nedává smysl. Vím, jak to v takové kabině chodí,“ dodává Giuliani. Podle všeho je to zkrátka mediální kampaň ve prospěch Hillary. Donald Trump ji ale ustál s hvězdičkou a je otázka, co na něj vytáhnou teď, protože tyto historky jsou stále dokola totéž a už poměrně nudí. Zato Hillary čeká perných 22 dní do voleb, server WikiLeaks toho má v zásobě ještě mnoho….

 Původní článek

Former New York Mayor Rudy Giuliani on Sunday cast doubt on women who have accused Republican presidential candidate Donald Trump of groping or inappropriately touching them.

Giuliani, a prominent Trump surrogate, told CNN’s „State of the Union“ that he was inclined to believe Trump and that he had „never seen him do anything like that“ in nearly three decades of knowing the real estate mogul. Trump has denounced his accusers and has said the allegations are untrue.

But when pressed by host Jake Tapper on whether he thought Trump’s accusers were lying, Giuliani appeared to stop short, responding: „No, I believe my friend Donald Trump when he tells me he didn’t do it.“

„So, you think the nine women are lying?“ prodded Tapper. „You believe Donald Trump.“

„I would not say it that way. I believe Donald Trump. I don’t know about the nine women,“ Giuliani said. „I haven’t studied the case.“

„I do not believe — some of these things appear to me on their face to be kind of untrue,“ said Giuliani, a former prosecutor.

„Fifteen minutes of groping in a first-class cabin of an airplane, it doesn’t make sense,“ he added, referencing a specific accusation that Trump groped a woman during a first-class flight. „I have been in first class a lot, fortunately. Since I stopped being mayor, I can afford first class. I have — you see everything that goes on in first class.“

www.politico.com

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!