Obama je pod tlakem za svá tvrzení! Republikáni chtějí jasné důkazy, zda Rusko ovlivnilo volby. Zatím se o tom jen mluví…bude to americká Kubiceho zpráva?


  1. Homepage
  2. Obama je pod tlakem za svá tvrzení! Republikáni chtějí jasné důkazy, zda Rusko ovlivnilo volby. Zatím se o tom jen mluví…bude to americká Kubiceho zpráva?
obama-punish

Obamova vláda se před svým koncem sama dostala do velmi nepříjemné situace – má předložit důkazy potvrzující ruský zásah do prezidentských voleb. Dosud totiž ukázala pouze mlhavé materiály, které měly podporovat její oficiální tvrzení z října. A republikáni jsou právem rozhořčeni, spousta demokratů totiž říká, že ruští hackeři do kampaně zasáhli, aniž by předložili jediný hmatatelný důkaz. Ani „anonymní“ úniky nepotvrdily prohlášení CIA, která se domnívá, že kampaň byla ovlivněna snahou Vladimira Putina zajistit Trumpovi vítězství. Celé to tak spěje do další blamáže podobné předvolebním průzkumům. Co je ale horší, do hry se nechaly vtáhnout i zpravodajské služby. Čeká je podobný osud jako média? Přestanou jim lidé věřit? CIA se přitom těší dlouhodobé podpoře asi dvou třetin Američanů… Prezident Obama nařídil zpravodajské komunitě vytvořit kompletní přehled jejich poznatků, které mají dodat ještě předtím, než se Trump 20. ledna ujme úřadu. Bílý dům tvrdí, že se bude snažit z tohoto dokumentu zveřejnit co nejvíc, už teď je ale jasné, že bude obsahovat řadu tajných poznatků. To je zároveň kámen úrazu. Do „zprávy o volbách“ lze totiž podstrčit téměř cokoliv, aniž by bylo možné tvrzení ověřit s tím, že odkazuje na přísně tajné operativní poznatky. Celé to tak připomíná tuzemskou Kubiceho zprávu, která byla také postavena na operativních zjištěních. Novináři poté tajnou zprávu, určenou pouze pro sněmovní výbor, nenápadně dostali k okopírování a materiál před volbami rychle začal žít vlastním životem, aniž by následné vyšetřování cokoliv potvrdilo. A přitom do výsledků voleb kauza výrazně zasáhla. A podobný materiál možná vzniká i v USA. Trumpa by to samozřejmě poškodilo, i když je po volbách. Od začátku ale jakékoliv ruské vměšování odmítá, stejně jako šéf WikiLeaks Julian Assange – ten odmítl, že by zveřejněné maily dostal od ruských hackerů. Vše ale nasvědčuje tomu, že celé kompro teprve vzniká! Na konci listopadu skupina demokratických senátorů ze zpravodajské komise urgovala Bílý dům, aby odtajnil „doplňující informace o ruské vládě a amerických volbách“, dosud ale nedostali žádnou odpověď! A podobně dopadla i Sněmovna reprezentantů – podle zpravodajských šéfů nebude v Kongresu žádné slyšení, dokud nebude dokončen materiál pro Bílý dům… Celé to vypadá spíš na zpravodajskou hru podpořenou médii, která slepě papouškují tvrzení oficiálních představitelů tajných služeb. Těm by se samozřejmě věřit mělo… Trump s jeho twitterovým účtem bude nakonec nejlepší a nejčistší řešení!

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!