NY Post: Další dávku WikiLeaks už Hillary nepřežije. Chystá se Fáze 3


  1. Homepage
  2. NY Post: Další dávku WikiLeaks už Hillary nepřežije. Chystá se Fáze 3
hillary-wikileaks-2

Komentujeme pro vás:

Není toho málo, co na ni vyplavalo, odhady jdou ale ještě dál. Chystá se totiž závěrečná porce, rána z milosti. Po tomto zveřejnění už bude Hillary zcela nevolitelná, zbydou jí jen hlasy těch, co volili předčasně a nemohou vzít své rozhodnutí zpět. Nemůže za to ale FBI. Můžou si za to sami demokrati, když vybrali do čela kandidátky člověka, na kterého toho ostatní tolik vědí. FBI jí vlastně udělal medvědí službu – kdyby po ní šli takhle ostře hned na začátku, mohli demokrati vycouvat a nasadit někoho jiného. Teď už to ale musí dohrát do hořkého konce. Mnozí mysleli, že znovuotevření vyšetřování byl onen odhadovaný finální útok. To ale bude až závěrečná palba WikiLeaks. Clintonové heslo bylo totiž zřejmě ukradeno během cesty Ruskem coby ministryně zahraničí. A věci, které se veřejnost dozví, ji učiní zcela nevolitelnou. Víkend se blíží, ideální načasování také.

Původní článek

The stock market has been pouting about Trump’s recent surge in the polls for a week.

This is going to be a helluva finish, so let me recap some of my predictions for those of you who aren’t binge- following this election.

I said it a long time ago and I will say it again that I think that Hillary Clinton will be unelectable by Election Day.

And I’ll repeat some other things I said.

The Democrats made a big mistake when they picked Clinton as their candidate, because too many people knew too much about her.

FBI Director James Comey did the Democrats — not the Republicans — a big disservice last summer by not coming down harder on Clinton.

If Comey had brought down the hammer, the Dems could have switched candidates.

And, I said, Clinton was being set up for an ambush by someone connected with the Russians who had hacked her personal e-mails. (Her password was stolen, my sources tell me, when she was traveling to Russia as secretary of state.)

Many of you may think that Comey’s decision to reopen the e-mail investigation was the ambush I was predicting.

No, the ambush I am expecting has to do with the release of Clinton’s own e-mails in Phase 3 of the leaks.

If I had to guess, the newest releases will contain Hillary Clinton’s personal stuff. Unless WikiLeaks is lying, Phase 3 should come before the weekend. Only then will Clinton be unelectable.

www.nypost.cz

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!