NY Post: Clintonovi jsou rodina kriminálníků! Jejich nadace je žumpa, říká bývalý zástupce ředitele FBI!


  1. Homepage
  2. NY Post: Clintonovi jsou rodina kriminálníků! Jejich nadace je žumpa, říká bývalý zástupce ředitele FBI!
clinton-foundation-arms-repressive

Komentujeme pro vás:

Stavidla byla otevřena, na Hillary se valí ze všech stran další a další obvinění, kterým už se nedá bránit. James Kallstrom, bývalý zástupce ředitele FBI prohlásil, že „je prostě odporné, jak prodala svoji kancelář za peníze. Hillary je patologický lhář, vždycky byla. A chraň Bůh, abychom někoho takového měli v Bílém domě!“ A pokračoval:“Je to prostě odporné, jak Hillary Clintonová prodala svou kancelář a peníze,“ pokračoval. Donalda Trumpa pvyzdvihl jako „dobrého člověka“ a „vlastence,“ a dál v rozhovoru tepal do bývalého zaměstnavatele – FBI. „To vyšetřování nikdy nebylo skutečné vyšetřování,“ řekl Kallstrom. FBI podle něj „nechala spoustu věcí na stole,“ agenti za to ale nemohli: „To nejsou agenti FBI, kteří za to fiasko nesou vinu. Jde o vedení. To je Jim Comey. Agenti jsou vzteky bez sebe, co se děje. To vím jistě, “ dodal.

Původní článek

A high-ranking FBI official talked of La Cosa Clinton Sunday — as he placed the Democratic political family in the same category as the Gambinos, Colombos and Lucheses.

“The Clintons, that’s a crime family,” declared former New York FBI chief James Kallstrom in a radio interview.

“It’s like organized crime, basically. The Clinton Foundation is a cesspool.”

He echoed many of GOP presidential candidate Donald Trump’s talking points as he described Clintons as dishonest, greedy and scheming, during the interview with supermarket billionaire John Catsimatidis on AM970.

 “It’s just outrageous how Hillary Clinton sold her office for money,” said Kallstrom who has long been a critic of the Clintons and President Obama.

“And she’s a pathological liar, and she’s always been a liar. And God forbid if we put someone like that in the White House.”

In another interview Sunday, Kallstrom said that the handling of the probe into Clinton’s emails by FBI Director James Comey was sowing dischord among rank and file FBI agents.

“There’s a major, major morale problem. I mean, it’s like a boiling cauldron,” Kallstrom told Fox News’ “Justice with Judge Jeanine” program Saturday night.

“I don’t know that ‘cause I talk to everybody down there, but I’ve talked to enough people . . . and they are totally disgusted with him.”

Kallstrom also ripped Attorney General Loretta Lynch, saying she never had a “real investigation” into the emails.

www.nypost.com

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!