Nutný krok: Tillersonova krvavá lázeň na ministerstvu zahraničí


  1. Homepage
  2. Nutný krok: Tillersonova krvavá lázeň na ministerstvu zahraničí
Rex Tillerson, chief executive officer of Exxon Mobile Corp., speaks at the 2012 CERAWEEK conference in Houston, Texas, U.S., on Friday, March 9, 2012.  Exxon Mobil Corp. is moving toward the conclusion of an agreement to drill in the Russian Arctic, Tillerson said. Photographer: F. Carter Smith/Bloomberg via Getty Images

Ministr Rex Tillerson se pustil do personálního úklidu. A to poté, co se vrátil ze svojí první zahraniční mise – účast na G20 v německém Bonnu. Dveře ukázal zaměstnancům sekce náměstka pro řízení a zdroje, stejně jako poradci. Mnozí z těchto lidí seděli v nejvyšším – sedmém – patře budovy – Tillerson tím tedy vyslal důležitý vzkaz zbytku diplomatického sboru, že jejich nový šéf má odlišné priority než ten předchozí. Tím byl John Kerry. 4 nejvyšší představitelé ministerstva odešli hned koncem ledna. „Jako součást přechodu od jedné vlády k druhé, budeme pokračovat v budování našeho týmu. Ministerstvo zahraničí se opírá o velmi talentované skupiny jednotlivců, jak republikánů, tak demokratů,“ řekl mluvčí a poradce ministra zahraničí R. C. Hammond. „Jsme vděční za každého Američana, který věnuje své schopnosti veřejnosti,“ dodal. Čistka je víc než nutná, vzpomeňme na Hillary a její privátní mailový server, který používala právě jako Kerryho předchůdkyně. A lidé z ministerstva jí kryli i před FBI. Tillerson by byl blázen, kdyby si tak nepřátelsky naladěné a Hillary loajální lidi na ministerstvu ponechal.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!