Nejlepší Trumpův projev! Vystoupení v Kongresu hodnotí kladně dokonce i CNN…a nechyběly velké emoce!


  1. Homepage
  2. Nejlepší Trumpův projev! Vystoupení v Kongresu hodnotí kladně dokonce i CNN…a nechyběly velké emoce!
trump

Prezident Donald Trump poprvé vystoupil před americkým Kongresem. Na jeho projev se snáší chvála ze všech stran, dokonce i bleskový průzkum CNN vyšel tak, že se divákům líbil! A to už je co říct… Trump vyzval k rekonstrukci vlasti, což koresponduje se sloganem America First! Zároveň ale spojenci v NATO budou muset přidat. Hlavně finančně. S armádou souvisí také velký moment celého projevu, který Trump věnoval vdově po vojákovi Carryn Owensové, jejíž manžel Ryan, člen speciálních jednotek mariňáků SEAL, zahynul v lednu při operaci v Jemenu. „Ryan zemřel tak jak žil: jako bojovník a hrdina – bojující proti terorismu a chránící náš národ,“ řekl prezident Trump a přitom byl obrácen k hornímu balkonu, kde vedle jeho dcery Ivanky Carryn seděla. Ta se neubránila slzám dojetí, které se jí bez ustání koulely po tvářích, když celý Kongres povstal a tleskal a tleskal. Trump jeho odvahu vyzdvihl ještě dalšími slovy, když citoval přímo ministra obrany generála Mattise, podle kterého Ryanova smrt nebyla zbytečná a povede k mnoha dalším vítězstvím proti teroristům v blízké budoucnosti. „Nikdy na něj nezapomeneme,“ zakončil prezident téměř deset minut trvající věnování Ryanovi.

V projevu Trump samozřejmě neustoupil ani o píď – znovu zopakoval stavbu zdi chránící hranici, zrušení Obamacare nebo rozsáhlé investice do infrastruktury. Sedm z deseti Američanů vidí po tomto projevu směřování země mnohem optimističtěji. Trump zkrátka vystoupil jako státník a média už budou těžko hledat, na čem ho uvařit. Dokola to nešlo, zvlášť když kritika neměla reálný základ. Oproti docela ostrému inauguračnímu projevu, který vypadal téměř jako pokračování předvolební kampaně, Trump tentokrát zvolnil a zvolil vstřícný, téměř až otcovský přístup. Projev často provázel potlesk ve stoje, dokonce ani Demokraté se tentokrát neuchýlili k nějakým hlasitým projevům odporu. Že by už pochopili, že neustálými souboji skvělou Ameriku nevybudují? Bylo by načase! Protože Trump je mnohem silnější, než čekali!

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!