Mluvčí Kremlu: Setkání Trumpa a Putina může vztahy napravit


  1. Homepage
  2. Mluvčí Kremlu: Setkání Trumpa a Putina může vztahy napravit
trump-putin-phone-732356

Horší než za studené války, takové mohou být současné vztahy USA a Ruska. Nebo spíš dozvuky předchozí Obamovy administrativy. „Myslím, že když se dva prezidenti navzájem setkají, když si vymění názory, bude tu šance, že se naše nestálé vztahy zlepší,“ řekl mluvčí Dmitrij Peskov pro ABC. Putin již dříve navrhl, že by se schůzka mohla konat v červenci, kdy Trump pojede do Německa na summit G-20, případně později na summitu Arktické rady ve Finsku. Putin minulý týden řekl, že Rusko je na schůzku připraveno, ale bude čekat, až se Trumpova politika usadí. „Čekáme, až se situace normalizuje a bude stabilnější,“ řekl Putin ve čtvrtek. „A v žádném případě se nevměšujeme.“ Také mluvčí Kremlu Peskov znovu označil obvinění, že se Rusko snažilo ovlivňovat americké volby, za „falešné zprávy“ a „pomluvu“. “Není o tom vůbec žádný důkaz,“ dodal Peskov.

V návaznosti na sankce Obamovy éry proti Rusku jako odvetu za volební vměšování Peskov řekl, že vztahy Ruska a USA jsou možná horší než za studené války. Mezitím vyslankyně USA v OSN Nikki Haleyová prohlásila, že mezi Ruskem a Spojenými státy právě teď žádná láska není, že bude udržovat tlak na Rusko, aby pomohla přivést syrského vůdce Bašára Asada ke „spravedlnosti“ a bude i nadále odsuzovat Rusko za okupaci Krymu a na jeho zapojení do volby hlavy státu.

FBI dál vyšetřuje vztahy mezi Trumpovou kampaní a ruskými činiteli, ale Trump znovu bagatelizoval problém jako „falešné zprávy.“ Přitom se prý všech 17 amerických zpravodajských agentur – včetně FBI a CIA – se shoduje, že Putin stál za hacknutím a únikem trapných e-mailů, které patřily Demokratickému národnímu výboru a předsedovi kampaně Hillary Clintonové Johnu Podestovi. Na rozdíl od Trumpa Haleyová řekla, že není pochyb o tom, že Rusko zasáhlo do prezidentské volby. To zní, jako by snad už vyrobili nějaké důkazy…a mohli by nám je pomalu také předložit. Jinak za vším zbyde jenom pocit marastu a nedůvěry v to, co americká administrativa dosud veřejnosti navykládala. 

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!