Je Donald Trump „jen“ symbolem změny nebo předzvěstí něčeho mnohem většího?


  1. Homepage
  2. Je Donald Trump „jen“ symbolem změny nebo předzvěstí něčeho mnohem většího?
tumblr_static_tumblr_static_d3tbujjprh4c80wwswwg8goo8_640

Může se zdát revolucí, když se prezidentem zase stane někdo, kdo se nebojí říkat nepříjemné pravdy nahlas. Protože lidé ukolébaní všeobecným komfortem reagují na změnu div ne jako na zásadní zásah do vlastních práv, přitom se zase tolik neděje. Ale hájit si svůj píseček je přirozená lidská vlastnost. Dosavadní kolébání ale bylo spíš Potěmkinovou vesnicí a na jejím konci stojí Donald Trump. Ale nenechte se zmást, zatím jde stále jen o jistou kosmetickou úpravu, protože volební systém se nemění, nemění se ani státní uspořádání, neruší se státní úřady. A i když Donald před volbami sliboval, že každá nová regulace bude přijata jen se zrušením dvou starých zároveň, to bude spíš na Kongresu. 
To zajímavé přijde s technologickým rozvojem. Taxíky bez řidičů už se testují, obří trucky to čeká do několika let. A zrovna řidič kamiónu je jedním z nejběžnějších zaměstnání současných USA ve většině států. Problém ale bude, jak tyto lidi zaměstnat, jak je uživit. A takto můžeme pokračovat, i když během prvního volebního období se s tím Donald Trump ještě asi potýkat nebude. Zaměstnání bude ubývat na úkor strojů a robotů a tím se budou měnit také priority lidí. A to naprosto zásadně. Protože není daleko doba, kdy strávit celý život bez práce nebude ani tolik vaše neschopnost jako spíš důsledek technologického pokroku. A takoví lidé se budou jen bavit, jak potom budou volit? Budou mít volební právo jen pracující? Nebo se skladba společnosti a její současná hierarchie úplně zhroutí? Zní to jako sci-fi, ale je to blízko. Třeba už za 10 let.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!