Inaugurace plná protestů. USA letos čeká horké léto…


  1. Homepage
  2. Inaugurace plná protestů. USA letos čeká horké léto…
trump-benny-johnson-1-998x655

„Lidé se do Washingtonu sjíždějí v rekordních počtech. Motorkáři pro Trumpa už jsou na cestě. Bude to skvělý čtvrtek, pátek a sobota!“ tweetuje Donald Trump tři dny před obřadem.
 
Trumpův tým ale není jediný. Den po inauguraci bude na stejném místě Ženský pochod, organizátory popisovaný jako akce na obranu ženských práv poté, co se předvolební kampaň nesla v duchu rétoriky napadající ženy. Jasný signál proti Trumpovi. A dorazí hvězdná jména: zpěvačka Katy Perry nebo herečky Scarlett Johansson a Julinanne Moore. Organizátoři čekají nejméně 200.000 lidí, město čeká až dvojnásobek. „Od voleb se mnozí bojí, že jejich hlasy zůstanou nevyslyšeny,“ řekla herečka America Ferrera, šéfka umělecké komise pochodu. Republikáni se samozřejmě obávají, že se sobotní pochod stane jen další demontrací – navíc podpořenou plánovanými protesty, které chtějí narušit Trumpovo uvedení do úřadu – která jen zvýrazní rozdělení země panující od listopadových voleb. „Demokratická strana a ti nalevo se příliš zaměřují na rozdělování Američanů a škatulkování lidí do různých kategorií, a to všechno na úkor problematiky, která trápí každého Američana – vybudovat pracovní místa a obnovit ekonomiku,“ řekla Lisa Boothe, stratég republikánů. Republikáni holt chtějí pracovat a budovat skvělou zemi a levičáci protestovat a ohánět se právy. Trump stojí před velkou výzvou. Nebojíme se, že neobstojí. Jen se ptáme – je vážně nutné to pořád komplikovat?! Nikdo tím nic nezíská, jen se prohlubuje mezera mezi lidmi.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!