iDNES: Češi by volili Trumpa!! Clintonovou drtivě porazil!!


  1. Homepage
  2. iDNES: Češi by volili Trumpa!! Clintonovou drtivě porazil!!
Donald Trump and his wife, Ivana, pose outside the Federal Courthouse after she was sworn in as a United States citizen, May 1988. (AP Photo)

Komentujeme pro vás:

Škoda, že nemohou! Ale jasně se tím potvrzuje i rostoucí návštěvnost našeho webu. Češi zkrátka vnímají pozitivně změnu, kterou Donald Trump přináší. Určitě nám také imponuje, že jeho děti jsou napůl Češi. Dobře to v Šípově Všechnopárty řekl hudebník Ondřej Hejma – „když Zelníčková(bývalá Trumpova tchyně) zavolá, Doník všeho nechá a věnuje se jí!“ Přepíše se historie, protože sousta desetiletí zaběhnutých principů a známostí se bude muset navazovat a budovat zcela znova. Stejně jako ve Spojených státech podporují Trumpa i u nás hlavně starší lidé a muži. Zkrátka – revoluční mládí, které ještě oplývá ideály světa zřejmě věří, že Hillary je ta správná. Protože to tlačily až donedávna média. Taková je jejich síla. Starší lidé jsou ale odolnější výkyvům a schopnější vlastního úsudku…palec nahoru, pane Trumpe!

 Původní článek

Kdyby byli americkými voliči čtenáři iDNES.cz, vyslali by do Bílého domu Donalda Trumpa. V anketě získal 5 909 hlasů, demokratka Hillary Clintonová 2 701, žádný další kandidát se jim nepřiblížil. Podpora kandidátovi za republikány stoupala s věkem, silnější zastání našel mezi muži.Kdyby se Donald Trump začetl do výsledků této ankety, možná by zalitoval, že čtenáři iDNES.cz netvoří další stát USA se zástupci ve sboru volitelů amerického prezidenta.

Mezi čtenáři vyhrál s výrazným přehledem, na každý hlas pro Hillary Clintonovoupřipadaly více než dva hlasy pro Donalda Trumpa. Celkem jich získal 5 909 (57,4 %), Clintonová 2 701 (26,3 %).

Ostatní kandidáti se jim nepřiblížili. Nezávislý Evan McMullin, který usiluje o úspěch v Utahu, získal 756 hlasů (7,3 %), libertarián Gary Johnson486 (4,7 %), Jill Steinováza Stranu zelených 325 (3,2 %) a Darrell Castleza Státoprávní stranu 112 (1,1).

Rozdíl oproti USA se ukázal v rozdělení hlasů podle velikosti místa bydliště. Zatímco mezi Trumpem a Clintonovou je výrazný rozdíl (republikány tradičně podporuje americký venkov, demokraty obyvatelé větších měst), mezi hlasujícími čtenáři iDNES.cz to bylo prakticky jedno. Nejvýraznější převahu měl Trump mezi obyvateli měst s 20 až 100 tisíci obyvateli (2,7 hlasu pro něj na každý hlas pro Clintonovou). I čtenáři z českých měst se sto tisíci a více obyvateli ale poměrem 2:1 favorizovali kandidáta republikánů.

Ukázalo se, že s věkem čtenářů narůstá podíl zastánců Donalda Trumpa. V pomyslné kategorii do 18 let včetně u čtenářů iDNES.cz Clintonová a Trump remizovali, zatímco v „nejstarší“ kategorii od 65 let výše převažovali Trumpovi stoupenci nad příznivci Clintonové v poměru čtyři ku jedné.

Pro Trumpa hlavně muži a starší lidé. Jako v USA

Mezi muži převažovali stoupenci Trumpa oproti příznivcům Clintonové poměrem 2,5:1, mezi ženami pak na každé čtyři stoupenkyně demokratické kandidáty připadalo pět příznivkyň republikánského nominanta.

Přestože internetovou anketu nelze považovat za reprezentativní, protože internetová veřejnost netvoří zmenšený obraz populace, ukázalo se, že některé trendy jsou mezi čtenáři iDNES.cz a americkými voliči podobné. Rovněž v USA je Hillary Clintonová silnější mezi mladšími voliči a ženami. Mezi opory Trumpova elektorátu naopak patří bílí muži bez univerzitního titulu, takovou skupinu čtenářů ale anketa iDNES.cz nemapovala.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vysledky-americkych-prezidentskych-voleb-nanecisto-mezi-ctenari-idnes-cz-1td-/domaci.aspx?c=A161104_125357_domaci_jw

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!