Flynn zablokoval vojenský plán, se kterým Turecko nesouhlasilo


  1. Homepage
  2. Flynn zablokoval vojenský plán, se kterým Turecko nesouhlasilo
flynn

Jen pár dní před tím, než prezident Trump letos v lednu složil přísahu, jeho bývalý poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn údajně zablokoval vojenský plán, zaměřený na boj s Islámským státem – proti tomuto plánu bylo Turecko. Operaci totiž měli uskutečnit syrští Kurdové, což je opatření, kterému Turecko dlouhodobě odporuje. Flynn, který byl v únoru propuštěn z funkce Trumpova hlavního poradce pro národní bezpečnost kvůli kontaktům s Ruskem a kvůli tomu, že uvedl v omyl viceprezidenta Mike Penceho, byl před volbami zapsán jako zahraniční zástupce pro lobbing za práci v hodnotě 530 000 dolarů.

Dokumenty podané v březnu s oddělením pro registraci zahraničních agentů ministerstva spravedlnosti ukázaly, že se Flynn a jeho firma dobrovolně zaregistrovali od srpna do listopadu na lobbování, které by „mohlo být považováno za prospěšné především Turecké republice“. Zpravodajský servis McClatchy oznámil, že tým prezidenta Obamy pro národní bezpečnost žádal Trumpa o souhlas s plánem v podstatě převzít hlavní město Islámského státu Rakká, protože bylo více než pravděpodobné, že se tak stane ještě během jeho prezidentství.

Časové rozvrhy rozeslané členy Kongresu ukazují, že Flynn požádal tehdejší poradkyni pro národní bezpečnost Susan Riceovou o pozdržení, čímž odložil operaci o několik měsíců. Trump nakonec plán schválil, ale teprve až poté, co byl Flynn v únoru propuštěn za zavádějící informace pro viceprezidenta Mika Pencea a dalších úředníků Bílého domu o  svých vazbách na ruského velvyslance v USA.

Zprávy o činnosti Flynna pocházejí z intenzivního zkoumání jeho potencionálních kontaktů s Ruskem. Ve středu ministerstvo spravedlnosti jmenovalo bývalého ředitele FBI Roberta Muellera jako zvláštního radu, který zkoumá ruské snahy ovlivnit prezidentské volby v USA. Mueller bude mít rozsáhlé pravomoci, včetně práva na federální obvinění.

 

 

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!