Dennis Rodman se snaží otevřít dveře v Severní Koreji, Trump by ho prý podpořil


  1. Homepage
  2. Dennis Rodman se snaží otevřít dveře v Severní Koreji, Trump by ho prý podpořil
rodm

Dennis Rodman, bývalý zlobivý hoch z NBA, se do severokorejského Pchjongjangu vrátil poprvé od doby, kdy Donald Trump nastoupil do prezidentského úřadu. Řekl, že se „pokouší otevřít dveře“ na misi, kterou si myslí, že by jeho bývalý šéf z TV show „Celebrity Apprentice“, tedy právě Donald Trump, podpořil. Rodman, jeden z mála lidí, kteří znají oba vůdce ozbrojených sil, si na cestu oblékl černé tričko, které propagovalo kyberměnu na obchodování s marihuanou. Na dotaz novinářů, zda s Trumpem o jeho cestě mluvil, řekl: „No, jsem si jistý, že je docela spokojený s tím, že jsem tady, když se snažím dosáhnout něčeho, co všichni potřebujeme.“ Rodman je kritizován za návštěvu v době vysokého napětí mezi USA a Severní Koreou kvůli zbrojnímu programu. Rodman se také nechal slyšet, že otázka několika Američanů, které v současné době Severní Korea zadržuje, „není právě teď jeho cílem“.

„Přejeme mu vše dobré, ale vydali jsme Američanům cestovní varování a doporučili, aby do Severní Koreje kvůli vlastní bezpečnosti raději necestovali,“ řekl zástupce ministra zahraničí Thomas Shannon novinářům po projednání severokorejské raketové hrozby a dalších otázek s japonskými protějšky.

V roce 2014 uspořádal Rodman basketbalové utkání s dalšími bývalými hráči NBA a Severokorejci, a poopřál vůdci Kim Čong Unovi vše nejlepší k narozeninám. Severokorejský ministr zahraničí řekl, že Rodman tentokrát zůstane až do soboty. Mluvil pod podmínkou anonymity, protože ministerstvo oficiální prohlášení nevydalo. Jakákoli návštěva vysoce postaveného Američana v Severní Koreji je politickým minovým polem a Rodman byl kritizován za to, že využívá svůj vliv na vůdce, kteří jsou jinak diplomaticky izolováni od zbytku světa. Američané jsou v Severní Koreji považováni za nepřátele, protože obě země nikdy nepodepsaly mírovou smlouvu, aby formálně ukončily korejskou válku z let 1950-53. Tisíce amerických vojáků zůstávají v Jižní Koreji a demilitarizovaná zóna mezi Severem a Jihem je jednou z nejsilněji opevněných hranic na světě. Vyjádření vydané v New Yorku Rodmanovým vydavatelem uvádí, že bývalý hráč NBA je ve vzácné pozici, protože se přátelí s vůdci jak Severní Koreje, tak Spojených států. Rodman byl účinkoval ve dvou sezónách Trumpovy show „Celebrity Apprentice“.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!