ČT: Síly jsou vyrovnané, už i podle mainsteamových médií!!


  1. Homepage
  2. ČT: Síly jsou vyrovnané, už i podle mainsteamových médií!!
trumpclinton_1

Komentujeme pro vás:

Znamenat to může jen jedno – buď Donald Trump zázračně dotáhl za poslední týden 12 procent nebo byly průzkumy celou dobu cinknuté, ale teď tváří tvář realitě už to nebylo udržitelné! Každopádně jsou od sebe dle mainstreamu jediný bod, při odchylce 3 procentní body. To může také, krom projekce 46:45 klidně znamenat, že Donald Trump má 48 procent a Hillary Clintonová pouhých 45! U nás chladíme šampaňské, a doufám, že i vy, příznivci změny a Donalda Trumpa, chystáte velkolepou oslavu! Už 8. listopadu se totiž přepíšou dějiny a začnou nové USA a s nimi také celý svět!

Americký miliardář Donald Trump týden před prezidentskými volbami dotahuje v průzkumech veřejného mínění ztrátu na demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Podle posledního průzkumu deníku Washington Post a televize ABC, který se uskutečnil minulý týden, ztrácí republikánský uchazeč o Bílý dům na exministryni zahraničí Clintonovou jen jeden procentní bod, což je v rámci statistické odchylky. Také podle průzkumu agentury RCP je rozdíl mezi nimi velmi těsný, jen asi tři procentní body.

Z většiny předvolebních průzkumů provedených v minulých týdnech vycházela vítězně Clintonová, přičemž její náskok se pohyboval mezi čtyřmi až dvanácti procentními body. Podle průzkumu provedeného od 25. do 28. října mezi 1781 potenciálními voliči by Clintonová nyní získala 46 procent hlasů a Trump 45 procent. Podle nejnovějšího průzkumu agentury RealClearPolitics by se pro Trumpa vyslovilo 44,8 procenta voličů a pro Clintonovou 47,7 procenta.

Průzkum Washington Post-ABC také ukázal, že většinu voličů v rozhodování neovlivní oznámení Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), že prozkoumá další nově objevené e-maily odeslané ze soukromého účtu Clintonové z doby, kdy byla šéfkou diplomacie.

Republikánský kandidát několikrát zdůraznil, že průzkumům veřejného mínění nevěří. Velké agentury podle Trumpa nezohledňují, že se mu podařilo mobilizovat nové skupiny voličů. Trump zpochybňuje i metodiku velkých agentur používanou při získávání dat.

Trumpovo vítězství jako brexit?

Vítězství Trumpa by zřejmě vyvolalo značnou nejistotu na americkém akciovém trhu. Podle některých odborníků by mohlo být pro investory podobným šokem jako červnové odhlasování odchodu Británie z Evropské unie a mohlo by na burze způsobit výrazný propad.

„Wall Street zjevně preferuje vítězství Clintonové,“ uvedl podle serveru Politico profesor ekonomie na univerzitě Dartmouth College Eric Zitzewitz. „Viděli jste, že když Clintonová vyhrála první debatu a její šance na zvolení stouply, zamířily hned vzhůru také akcie. Pokud by se Trumpovi nějakým způsobem podařilo zvítězit, viděli bychom (na akciovém trhu) výrazný výprodej ve stylu brexitu,“ dodal.

Studie, na které se Zitzewitz podílel, odhaduje, že hodnota akciového trhu by byla v případě prezidentství Clintonové zhruba o jedenáct procent vyšší, než kdyby se do Bílého domu dostal Trump. Z historického hlediska přitom akciový trh většinou preferuje republikánský přístup k ekonomickým otázkám, jako jsou daně, regulace podnikání či zahraniční obchod.

Studie se zabývá rovněž vlivem amerických prezidentských voleb na zahraniční finanční trhy. Poukazuje například na růst britských akcií po vítězství Clintonové v první debatě.

Upozorňuje rovněž, že měny významných obchodních partnerů Spojených států, jako jsou Kanada, Jižní Korea a Austrálie, mají vzestupný trend, když se zdá, že si Clintonová vede dobře a směřuje k vítězství. „To naznačuje, že finanční trhy očekávají celkově zdravější domácí i zahraniční ekonomiku za prezidentky Clintonové než za prezidenta Trumpa,“ uvádí studie.

www.ceskatelevize.cz

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!