CNN se musí zklidnit – vydala nepravdivou zprávu týkající se Ruska a musela přijmout nová pravidla


  1. Homepage
  2. CNN se musí zklidnit – vydala nepravdivou zprávu týkající se Ruska a musela přijmout nová pravidla
cnn

Interní e-mail získaný serverem BuzzFeed News popisuje omezení publikování, které CNN stanovila v návaznosti na spor. Odeslal ho v sobotu ráno výkonný editor CNNMoney Rich Barbieri.
„Nikdo by neměl publikovat žádný obsah týkající se Ruska, aniž by předtím přišel ke mně a Jasonovi,“ napsal s odkazem na viceprezidenta CNN. „To platí pro sociální, video, redakční a MoneyStream. Žádné výjimky, „dodal Barbieri. „V pondělí rozdám pracovní postup. Dík.“ Nová pravidla se údajně vztahují i na jiné oblasti CNN, a ne pouze CNNMoney. Příběh, který byl stažen z internetu, byl zveřejněn ve čtvrtek a odstraněn byl v pátek večer. Následně byla publikovaná poznámka, která vysvětlovala, proč byla zpráva ztažena. „Dne 22. června 2017 vydal CNN.com příběh, který spojil Anthonyho Scaramucciho s vyšetřováním ruského fondu přímých investic. Tento příběh nesplňoval redakční standardy CNN a byl stažen. Odkazy na zprávu byly zrušeny. CNN se omlouvá panu Scaramuccimu.“ Článek citoval jeden nejmenovaný zdroj, který tvrdil, že senátní zpravodajský výbor se zajímal o „ruský investiční fond ve výši 10 miliard dolarů, jehož generální ředitel se čtyři dny před inaugurací setkal se členem přípravného týmu prezidenta Donalda Trumpa“. Podle serveru BuzzFeed zpráva tvrdila, že se výbor o ruský fond přímých investic (RDIF) zajímal jako součást svého vyšetřování zetě prezidenta Trumpa a také jeho poradce Jareda Kushnera. Podle zprávy byl RDIF dohlížen ruskou bankou Vnesheconombank, která byla cílem amerických sankcí – spolu s fondem. Zpráva citovala setkání v lednu mezi vedoucím RDIF Kirilem Dmitrivem a Scaramuccim, zakladatelem společnosti SkyBridge Capital a známým podporovatelem Trumpa. Nespočet lidí na sociálních médiích označilo článek jako „falešné zprávy“ a volalo do CNN se slovy, že existují věcné nepřesnosti. RDIF a Scaramucci obvinili CNN ze štvavé kampaně. „Nedělal jsem nic špatného,“ řekl Scaramucci. „Rádi se strefují do přátel Trumpa, kteří jsou jeho věrnými obhájci.“ Zdroj v CNN řekl BuzzFeed, že příběh o RDIF a Scaramuccim byl nakonec „masivní, masivní průser a lidé budou disciplinovaní.“ Scaramucci poděkoval za to, že CNN zprávu odstranila a omluvila se. „@CNN udělala správnou věc,“ tweetnul. „Elegantní krok. Omluva přijata. Každý dělá chyby. Popojedeme.“

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!