Cesta smíření? Trump na Blízkém východě nevynechá nikoho


  1. Homepage
  2. Cesta smíření? Trump na Blízkém východě nevynechá nikoho
trump_us_israel

Ministr zahraničí Rex Tillerson v pondělí prohlásil, že prezident Trump se nebude izraelským představitelům omlouvat za to, že s Ruskem sdílel vysoce tajné informace o ISIS. „Nevím o tom, že by bylo za co se omlouvat,“ řekl novinářům na palubě Air Force One cestou ze Saúdské Arábie do Izraele. Trump už se mezitím na Twitteru začal bránit zprávám, že by ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovi a velvyslanci Sergeji Kislyakovi v Oválné pracovně vyzradil něco, co neměl.

„Pokud mají Izraelci nějaké otázky nebo požadují vysvětlení, rádi jim to vysvětlíme,“ dodal. Tillerson také v pondělí řekl, že Trumpovy názory na islám „se nadále vyvíjejí“. Tillerson byl na palubě Air Force One dotázán, zda prezident stále věří, že nás islám „nenávidí“, jak opakovaně prohlašoval během kampaně. „Myslím, že názory prezidenta, stejně jako doufáme, že i názory amerických občanů, se budou dále vyvíjet,“ uvedl Tillerson předtím, než Trump dorazil do Izraele na dvoudenní návštěvu. „A myslím, že je to důležitá část této cesty, jedna z takových cest, mé pozorování – znovu doufám, že to je něco, co se přeloží jak americkému lidu, tak i muslimskému světu – potřebujeme mnohem více úsilí, abychom si lépe vzájemně porozuměli, „řekl. „Pochopení vzájemných kultur, vzájemné porozumění víry a myslím, že o tom mluvím otevřeněji, myslím, že v muslimském světě, o Američanech a o západním světě, je toho hodně, co je špatně pochopeno,“ řekl. „Nic vám nepomáhá lépe se učit a rozumět lidem, než přijet do jejich domovů, kde žijí a vidět je tváří v tvář, vidět jejich rodiny a vidět jejich komunity, zjistit, že všichni sdílíme tytéž touhy a touhy pro sebe a náš lid. A naše rodiny – mír, prosperita…chceme, aby naše děti vyrůstaly bez strachu, „řekl.

Velvyslankyně USA v OSN Nikki Haleyová znovu uvedla, že věří, že americké velvyslanectví v Tel Avivu by mělo být přesunuto do Jeruzaléma. „Protože pokud se podíváte na celou jejich vládu, je v Jeruzalémě,“ řekla. „To, co se děje, je v Jeruzalémě a myslím, že to musíme vidět tak, jak to je.“ Trump totiž slíbil během své kampaně přesunout velvyslanectví, ale od té doby se k tomu nevyjádřil.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!