Čeká i Spojené státy „blbá nálada“? Slova vrcholných představitelů mají obrovskou sílu. Trump se snaží všechny nadchnout!!


  1. Homepage
  2. Čeká i Spojené státy „blbá nálada“? Slova vrcholných představitelů mají obrovskou sílu. Trump se snaží všechny nadchnout!!
largest_fit

Jednou ze základních psychologických pouček je, že vše je jen v naší hlavě. Co si připustíme, nás ovlivní. Síla myšlenky je obrovská, a ve velké míře ji utváří to, co slyšíme z televizí, rádií nebo čteme na internetu nebo v novinách. Pokud politici mluví pozitivně, dokážou lidi motivovat. Aby začali věřit vlastní ekonomice, utrácet.  Pokud mluví o krizi ekonomické, o krizi hodnot a kdoví čeho ještě, lidé začnou remcat a cesta ven je složitá. Pokud ale panuje nejednota toho, co chtějí sdělit média s tím, co chtějí sdělovat politici, výsledkem je takový podivný marast. My to z Česka dobře známe v několika vlnách, jejichž jediným efektem je nakonec deziluze a strach z budoucnosti. Vytrašení lidé se možná dobře ovládají, ale neutrácí. A v dnešním světě je spotřeba občanů jedním z pilířů ekonomiky každého vyspělého státu. Donald Trump to dobře ví, heslo „Make America Great Again!“ je všude, v každém sdělení. Říká „Vykašlete se na ty řeči, pojďme se spojit pro skvělou Ameriku!“ Mainstreamová média ale pořád nechtějí akceptovat, že nevyhrála Hillary, takže pokračují v házení klacků pod nohy. A podobný nesoulad je i mezi tajnými službami, šéf CIA Brennan si s Trumpem vyměňuje ostrá slova ohledně falešných dokumentů, které unikly do médií. Říká, že rozhodně nepocházely z CIA, že to není materiál tajných služeb. Zároveň si ale podle Brennana Trump neuvědomuje ruskou sílu a hrozbu pro svět. Šéf CIA říká, že Donald Trump plně nedoceňuje ruskou agresi ani to, proč Obama za údajné vměšování do prezidentských vyhostil Kremlu diplomaty. To je ale jeho pohled historicky nastavených vazeb. Takže když Trump začne mluvit o spolupráci s Ruskem, je tomu svět mnohem blíž než když se to v rámci politické korektnosti bojí politici vůbec vyslovit. A Trump je tady od toho, aby svět měnil, už proto, že se nebojí nahlas pojmenovat nefunkční nebo nevýhodné části současného nastavení. A místo opatrného našlapování a diplomacie ve stylu „vlk se nažral, koza zůstala celá“ do problému Trump bez milosti bodne. Jedině tak nastane řešení, i když možná bolestivé. Jednou se ale začít musí. Make America Great Again!

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!