Bývalý americký velvyslanec při NATO: Americké volby jsou kyberneticky zranitelné. Důkazy ale stále nemá…


  1. Homepage
  2. Bývalý americký velvyslanec při NATO: Americké volby jsou kyberneticky zranitelné. Důkazy ale stále nemá…
obama-trump

Americké volby jsou vůči budoucím kybernetickým útokům z Ruska zranitelnější, protože jak prezident Trump, tak i bývalý prezident Obama nereagovali na moskevské zasahování do voleb roku 2016, říká bývalý americký velvyslanec v NATO. Při svědectví před senátním vyšetřovacím výborem řekl Nicholas Burns, diplomat a úředník ministerstva zahraničních věcí pod vedením George W. Bushe, že Američané si zaslouží poznat, jak se ruští hackeři snažili ovlivnit poslední prezidentské volby. Svědčení Burnse přišlo několik dní poté, co zpráva z The Washington Post odhalila, že Obama zadržoval důležité údaje o kybernetické aktivitě Ruska v posledních dnech prezidentských voleb v roce 2016 z politických důvodů. „Myslím, že když se vrátíte a podíváte se na to, americký lid by si podle mého názoru zasloužil vědět, co se dělo,“ řekl Burns během výměny s republikánským senátorem Jamesem Rischem za Idaho.
Pro Trumpa měl Burns ještě tvrdší slova a obvinil prezidenta ze „zanedbání základní povinnosti bránit zemi“ tím, že odmítl další potrestání Ruska za jeho zasahování. „Zdá se mi hrozivé a nevhodné, že prezident Trump i nadále popírá nepopiratelný fakt, že Rusko zahájilo rozsáhlý kybernetický útok proti USA,“ řekl.

Ano, Američané si to zaslouží vědět. Zasloužíme si to ale vědět všichni, protože o tomto „nepopiratelném faktu“ dosud nikdo nepředložil jediný relevantní důkaz nebo zprávu. A Trump zcela správně bagatelizoval vliv Ruska, protože mu nikdo nepředložil ani žádnou zprávu. Celé to byla jen politická hra a na PalecProTrumpa.cz jsme se tomu věnovali opravdu hodně. Závěr je jednoduchý – důkaz žádný není. Tentokrát nevyšla obvyklá zpravodajská taktika, že příběh je důležitější než jeho podstata, nebo chcete-li, reklama důležitější než propagovaný výrobek. Právě i díky Donaldu Trumpovi, který se nenechal opít rohlíkem a i přes mnohé nařčení ze spolčení s Ruskem stále trval na jediném – chci vidět důkazy. A ty…stále nejsou.

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!