114a6e29a2b49b50a68fd021d7f062a8

Trumpa čeká tvrdý oříšek: Bojuje za zachování pracovních míst, ty mu ale mizí pod rukama…za všechno můžou technologie! V ohrožení je 75 procent míst!!

Komentujeme pro vás: Donald Trump se snaží, kde může, aby zajistil práci pro co nejvíc Američanů. Práce, práce, práce je jedno ze zásadních hesel. Používá různé metody – firmám, které chtějí přesunout výrobu mimo USA, hrozí obrovským clem, hrozí také Číně, kde se toho vyrábí většina. S velkou pompou zachránil 1000 pracovních míst v továrně na klimatizační jednotky.

maxresdefault-2

První zrádce na obzoru: Volitel z Texasu půjde proti Trumpovi!

Komentujeme pro vás: 19. prosinec se blíží, zbývají necelé dva týdny a Donald Trump by se měl definitivně stát prezidentem. V nepřímém volebním systému USA ho bude volit sbor 538 volitelů, které lidé vybrali ve volbách 8. listopadu. Ti mají povětšinou respektovat jejich vůli, v tom případě má Trump pohodlný náskok. Objevují se ale výzvy, aby volitelé rozhodli dle svého uvážení.

china-hearts-trump

Trump dál útočí na Čínu!! Z toho v Pekingu nebudou mít radost…

Komentujeme pro vás: Donald Trump si půdu pro budoucí jednání s Čínou kypří opravdu pečlivě! Po telefonátu s taiwanskou prezidentkou, což už Čína vyhodnotila velmi negaivně a téměř jako vměšování do územní celistvosti země (kterou USA respektuje od roku 1979), se teď na svém Twitteru vyjádřil dost nevybíravě i k dalším čínským záležitostem. Řečnická otázka zní: 

referendum_1217-830x350

Brusele, ještě nejásej! Italové se vyjádřili jednoznačně a Řím slaví! Pro současný systém jde o začátek konce…

Komentujeme pro vás: Referendum o italské ústavě dopadlo jasným NE. Šlo o omezení pravomocí senátu a o snahu o uklidnění italské politické scény, kde střídání vlád po pouhém roce není nic mimořádného. Jen od druhé světové války jich bylo přes 60! Jenže – premiér Renzi spojil s úspěchem referenda svou funkci a tudíž se poroučí. Demisi oznámil hned večer.

e588240f1150427493a05b44a342da97

Tohle je rozvrat hodnot. Muslimka v hidžábu jako Miss USA? Budou příště soutěžit potápěčky v neoprénech?

Komentujeme pro vás: Zdánlivě se to politiky netýká, jde přece o soutěže krásy. No právě. Ty hýbaly i americkou předvolební kampaní, a dost významně se podílely na pokusu o Trumpovu dehonestaci. Bývalá Miss Universe Alicia Machado Trumpa obvinila z toho, že ji v roce 1996 nazval Miss Piggy, tedy Slečna prasátko. Kvůli kilům, které nabrala pár měsíců po zisku korunky. Trump byl v té době výkonným producentem celé show, pro jeho byznys tedy nebyla taková věc logicky žádoucí. To bylo před dvaceti lety