cnn

CNN se musí zklidnit – vydala nepravdivou zprávu týkající se Ruska a musela přijmout nová pravidla

Komentujeme pro vás: Interní e-mail získaný serverem BuzzFeed News popisuje omezení publikování, které CNN stanovila v návaznosti na spor. Odeslal ho v sobotu ráno výkonný editor CNNMoney Rich Barbieri. „Nikdo by neměl publikovat žádný obsah týkající se Ruska, aniž by předtím přišel ke mně a Jasonovi,“ napsal s odkazem na viceprezidenta CNN. 

tru_rama

Trump narušil další tradici, neuspořádá ramadánovou večeři

Komentujeme pro vás: Prezident Trump přerušil tradici posledních 20 let Bílého domu tím, že se rozhodl, že nebude hostit večeři u příležitosti konce ramadánu, islámského svatého měsíce půstu a reflexe. Místo večeře Íd al-Fitr, ukončující náboženský svátek, vydali prezident s první dámou Melanií Trumpovou prohlášení, plné „srdečných pozdravů“.

President Donald Trump looks to Secretary of State Rex Tillerson after he was sworn in in the Oval Office of the White House in Washington, Wednesday, Feb. 1, 2017. (AP Photo/Carolyn Kaster)

Tillerson dostal od Trumpa úkol: napravit vztahy s Ruskem

Komentujeme pro vás: Podle ministra zahraničí Rexe Tillersona jsou současné vztahy Spojených států s Ruskem na velmi nízké úrovni a on sám byl pověřen přímo prezidentem Trumpem k jejich obnovení. Zároveň se nemá při plnění úkolu nechat ovlivnit turbulencemi nad možnými ruskými vazbami na Trumpovu kampaň.

tiller

Tillerson vyzývá arabské národy, aby vyřešily roztržky s Katarem. USA tam mají velkou základnu…

Komentujeme pro vás: Ministr zahraničí Rex Tillerson vyzval představitele států v Perském zálivu, aby si „společně sedli“, aby vyřešili své rozpory a prohlubující se diplomatický spor s Katarem. „Rozhodně bychom měli povzbudit všechny strany, aby společně seděly a řešily tyto rozdíly,“ řekl Tillerson během zastávky v Sydney.