Palec pro Trumpa

CHCEŠ ZMĚNU? DEJ PALEC.

213544 hlasů Dej palec!

Rozhodli jsme se  veřejně postavit na stranu zdravého rozumu v jeho téměř prohrané válce s politickou korektností a s výkřikem „tak dost“ bojovat proti lžím, polopravdám, dezinformacím a všem ostatním nepřátelům zdravého rozumu.

 

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

manches

Trump a útok v Manchesteru – může zde být spojitost?

Komentujeme pro vás: Teroristický atentát v Manchesteru může být namířen proti Británii a Evropě obecně, může být ale také načasován proti Trumpově blízkovýchodní cestě. Prezident Trump i členové jeho vlády se totiž nechali slyšet, že by rádi zahájili mírový proces, jehož cílem bude všeobecný klid na planetě.

trump_us_israel

Cesta smíření? Trump na Blízkém východě nevynechá nikoho

Komentujeme pro vás: Ministr zahraničí Rex Tillerson v pondělí prohlásil, že prezident Trump se rozhodně nebude izraelským představitelům omlouvat za to, že s Ruskem sdílel vysoce tajné informace o ISIS. „Nevím o tom, že by bylo za co se omlouvat,“ řekl novinářům na palubě Air Force One cestou ze Saúdské Arábie do Izraele.

flynn

Flynn zablokoval vojenský plán, se kterým Turecko nesouhlasilo

Komentujeme pro vás: Jen pár dní před tím, než prezident Trump letos v lednu složil přísahu, jeho bývalý poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn údajně zablokoval vojenský plán, zaměřený na boj s Islámským státem – proti tomuto plánu bylo Turecko. Operaci totiž měli uskutečnit syrští Kurdové, což je opatření, kterému Turecko dlouhodobě odporuje. 

rus_ukr

Trump, Rusko a Ukrajina: nestraní nikomu

Komentujeme pro vás: Prezident Trump se sešel s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Rusko poté zveřejnilo fotografii, na které si Trump s Lavrovem třesou rukama. Potíž byla, že fotografie pochází z uzavřeného jednání v Oválné pracovně a Bílý dům byl právem rozezlen.

In this picture made available by the U.S. Navy, Wednesday, March 30, 2011, the Arleigh Burke-class guided-missile destroyer USS Barry (DDG 52) launches a Tomahawk cruise missile from the ships bow, off the Libyan coast, Tuesday, March 29, 2011. Barry is currently supporting Joint Task Force (JTF) Odyssey Dawn. (AP Photo/U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 3rd Class Jonathan Sunderman/HO) EDITORIAL USE ONLY

Problém jménem Sýrie: co bude dál? A kde jsou důkazy, kterými se ospravedlňuje nejnovější útok?

Komentujeme pro vás: Útok americké armády na syrskou základnu, který je první opravdovou vojenskou akcí schválenou prezidentem Donaldem Trumpem, vyvolává řadu rozporuplných otázek a názorů. My na Palci pro Trumpa sice souhlasíme s drtivou většinou jeho kroků, v kontextu dřívějších prohlášení jsme ale tentokrát mírně na rozpacích.

trump-putin-phone-732356

Mluvčí Kremlu: Setkání Trumpa a Putina může vztahy napravit

Komentujeme pro vás: Horší než za studené války, i takové mohou být současné vztahy USA a Ruska. Nebo spíš dozvuky předchozí Obamovy administrativy. „Myslím, že když se dva prezidenti navzájem setkají, když si vymění názory, bude tu šance, že se naše nestálé vztahy zlepší,“ řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.