O Vánocích jsme se neprobírali jen řízky a salátem, ale taky vašimi maily a nabízím druhou várku příspěvků do blogu. Příjemné počtení do Nového roku! A pamatujte, že do inaugurace Donalda Trumpa zbývá už jenom 18 dní!


  1. Homepage
  2. O Vánocích jsme se neprobírali jen řízky a salátem, ale taky vašimi maily a nabízím druhou várku příspěvků do blogu. Příjemné počtení do Nového roku! A pamatujte, že do inaugurace Donalda Trumpa zbývá už jenom 18 dní!
your-blog-logo-280x224

Trump dokáže USA zvednout!
 
Vážení pánové,
s velkou radostí jsem přivítala zvolení prezidentem USA Donalda Trumpa. Měla jsem totiž velké obavy z války, pokud by vyhrála Hilary Clintonová. Když jsem si vyslechla pár proslovů Donalda Trumpa, nechápala jsem tu hysterii okolo něho, a to jak mezi místní mládeží a hysterickými ženami, tak i okolo médiemi. Hilary Clintonová svádí vinu za svou prohru na Putina, který údajně zveřejnil její e-maily. Zatím to nikdo nedokázal, podstatný ale je jejich obsah. Co vše způsobila za období, kdy byla ministryní zahraničí a kdo sponzoroval její aktivity, mluví samo o sobě.
Nyní mám velké obavy, aby se ti volitelé nenechali zmanipulovat. Všichni ti, co nejvíce hovoří o demokracii, demokracií fakticky pohrdají. Poslední dobou si všímám jedné prapodivné věci, která se rozšířila snad po celém Západě. Jsou to mladí lidé, snad studenti, rozmazlení frackové, co dupají vzteky, když jim někdo vezme nějakou hračku. Nemají potuchy o historii, všechno si malují
na růžovo. Ti vyvolali ty obrovské protesty a aby ještě více zdůraznili svoje rozhořčení, tak zapalovali auta a rozbíjeli výlohy  v obchodech, snad aby si jeden druhému dodali odvahy. Stálo by za to, zeptat se několika z nich, co jim tak na Trumpovi vadí.
Všichni Američané by si měli uvědomit, že USA už předává žezlo Číně a asijským státům a na tom se už nedá nic změnit, pokud jim v tom nezabrání Donald Trump. Není se co divit. S údivem se nyní dozvídám, že 40 miliónů Američanů pobírá potraviny na lístky.  Jejich proslavené dálnice se proměnily v tankodromy a jsou nejvíce zadluženým státem na světě a paradoxně právě u Číny mají největší dluh.
Určitě Donald Trump nesplní vše, co sliboval. Ale jeho plány dávají smysl a to je to hlavní. V zahraniční politice se mi nejvíce zamlouvá přístup k Rusku. Měl by vykopnout některé zabedněné generály s mozky plné nenávisti k Rusku, kteří mu vyhrožovali krutou pomstou. Se škodolibou radostí jsem také zaznamenala krátký a jasný názor Donalda Trumpa na Angelu Merkelovou. Ta teď tápe ve vzduchoprázdnu, protože její přítel Obama už jí nebude dávat rozkazy. V těchto dnech také proto vyslala do USA zvěda, aby vypátral, co se na ní chystá. Kéž by Trump našel nějaký pomyslný bič a zpráskal jí, když to nedokáží ti přihlouplí Němci.
Odtud zřejmě pramení ta přiblblá korektnost a liberální demokracie. Zřejmě je asi velký rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií. Nejsem zase až tak velký politik, ale dle mého názoru demokracie už na Západě není. Neuplatňuje se tam rovnost před zákonem a ani jiné atributy, které demokracii charakterizují.
I zde máme politickou korektnost a pravdoláskaře. Po zvolení Donalda Trumpa se najednou v ČT 24 rozhodli bádat nad tím, která pravda je pravdivější, jestli ta, kterou hájíme my s naším prezidentem nebo ti vítači migrantů. Samozřejmě, že jako pozvaný host tam figuroval obhájce té druhé kategorie. Už to je ale úspěch.
Shodou okolností dnes si ti údajní „demokraté“ připomínají 5 leté výročí úmrtí Václava Havla. To byl typický pravdoláskař. A jeho sympatizanti se už za jeho života projevovali tak, jako v USA. Kdo proti němu něco měl, toho by ukamenovali. Toto už jsem tehdy vypozorovala. V této nedávné době tito ctitelé na sebe upozornili při kauze Brady, mezi nimiž byl i kandidát na prezidenta Horáček. Při své nevýslovné touze stát se prezidentem se chtěl zaslepeně zavděčit českému národu tím, že vystoupil na Staroměstském náměstí. Už toto samo o sobě svědčí o tom, že prezidentem být nemůže, protože ani neodhadl, jak se před národem zesměšní a znemožní. Další jeho špatný odhad – nedávno se vyjádřil v tom smyslu, že má šanci, protože Zemanovým protikandidátem nebude Schwarzenberg, ale on.  Tiše se směju.
 
Jana H.
 
 
A jedna reakce na předchozí blog
 
I když tato stránka není přímo diskuzním fórem, tak bych chtěl zareagovat na první příspěvek od pisatele „wenkrose“, ve kterém se na začátku zmiňuje o někdy dost nepochopitelných kandidátech do Trumpova vládního týmu.
Já osobně tyto nepochopitelné kandidáty považuji za naprosto geniální tah Donalda Trumpa. Přetáhnout na svoji stranu bývalé politické protivníky je totiž nejlepším řešením, jak se vyeliminovat aspoň část nepřátel a protivníků, kterých bude mít i tak dost.
To už platilo v antickém Řecku i v Římě, udělat si z nepřátel přátele, či aspoň spojence tím, že jim dám funkci.  Je to jeden z principů skutečné politiky. Navíc v prezidentském systému, který panuje v USA, to může fungovat báječně. Ono být druhým nejmocnějším člověkem hned po prezidentovi nejmocnější země na světě může být opravdu silnou drogou pro případné kandidáty. Zejména pro kandidáty, kteří už jinak ve svém životě manažersky i ekonomicky dosáhli prakticky všeho, kromě politické moci. Rozhodně to bude jiné kafe, než Ohambova partička původně vesměs chudých zkrachovalců, nýmandů, radikálů a ideologů, kterou se obklopil on.
Řekl bych, že v tomto směru Trump mimo jiné sází především na manažerskou profesionalitu kandidátů, než na jejich politické názory. Neboť politické názory jsou jak známo proměnlivou veličinou. Viz například předsedkyně německé strany CDU Merkelová, která za dobu panování v této původně pravicové straně z ní udělala regulérní levicovovou stranu, která je mnohdy levicovější, než skutečná levice v podobě SPD. Němečtí voliči tak mohou při volbách volit mezi levicí a levicí, pokud tedy budeme hovořit o etablovaných politických stranách, nikoliv o hnutích jako je Pegida nebo AfD. Ale to už jsem trochu odbočil, takže sorry.
 
poslal nám Akinus
 
 
 
Trump má razantní nástup, ale Reagana bych nepřeceňoval
 
K osobě R.Reagana:
 
– zatím nemám pocit, že by byl RR médii (či jinými) nějak dehonestován. A nedomnívám se, že by se to ještě – někdy, někomu
– podařilo. Jednak je jeho role v historii dostatečně známa, a druhak je pevně ukotvena. A navíc – uplynula značná doba od jeho prezidentování, což mou domněnku bezesporu podporuje.
 
– dle mého skromného názoru NEBYLY ony překotné změny v tehdejší vých.Evropě zásadní zásluhou osoby RR. To bylo výsledkem mnoha okolností, a to v celém myslitelném spektru událostí, jaké si je možné představit. RR byl jednou ze součástí, v žádném případě však ne tou klíčovou. Dnes se (bohužel) jeho „zásluha“ – dodatečně, ale naprosto nadbytečně – démonizuje. Očividně hlavně proto, že té době těsně předcházelo jeho prezidentství…
 
K osobě DT:
 
– ano, líbí se mi jeho razantní nástup. Je vidět, že je to pracovitý člověk, že má jasnou představu a že JDE PŘÍMO ZA NÍ. A přitom, že si (i tím) buduje silnou PR pozici. Nejen vůči voličům, ale také vůči médiím.
 
– Jen aby vydržel. Každý člověk časem podlehne únavě, opotřebení – a letargii. A speciálně u lidí s vysokou funkcí je to extrémně rizikové, a strašně moc viditelné. Obzvlášť, když bude (minim. 4 roky) pod takovými obrovskými tlaky. A to ze všech stran (nejen politických, ale i mediálních) – jak jen může prezident USA být.
 
– Držme mu palce. Už třeba jen proto, aby tu americkou Clintonovskou kavárnu (a příslušná média) – svými úspěchy – provokoval. A pomstil tak ty nepravosti, jakých se – v prezidentské kampani – na něm, trvale a s radostí, dopouštěli…
 
PS. Všimli jste si, jak už česká media (v čele s ČT) čím dál více „ubírají plyn“? Dokonce by se dalo říct: „až vycouvávají“ ze své předvolební rétoriky? Tak přesně na tohle jsem byl v říjnu zvědavý, jak to budou „ŽEHLIT“, až DT ty volby vyhraje… A je to tady! O českých politicích ani nemluvě! Resp. – škoda o nich (až na výjimky) mluvit…
 
Od fanouška „JanOnaMe“

Budeme rádi, když se přidáte,……..budeme rádi, když budete souhlasit,……………..budeme rádi, když nebudete souhlasit, ale nebudeme rádi, když budete lhostejní.

213544 hlasů Dej palec!